середа, 23 березня 2016 р.

Відзначення 30-річниці аварії на ЧАЕС в НВК

Відзначення 30-річниці аварії на ЧАЕС в НВК

26 квітня 1986 року вибух реактора на Чорнобильській АЕС сколихнув не тільки Україну, а й увесь світ. Земля була за один крок від вселенської катастрофи. Та тільки згодом, по збігові років, ми всі відчули, що тоді відбулося з нами, що є нині та що може бути в майбутньому. У рік тридцятий від часу катастрофи сам атомний попіл спонукає замислитись над тим, якого удару зазнала наша отча земля – Україна і люди, яким випало жити на її теренах. Три з половиною мільйони українських громадян уражені радіацією, півтора мільйона з них – діти. Це можна порівняти хіба що з жертвами нещадної світової війни. Але ж ми зазнали цієї біди на мирному полі. А могло б статися страшніше, якби не відвага та героїзм тих, хто усвідомлено й мовчки пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Нині ми низько схиляємо голову перед усіма, хто жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі.
На 30-му році після аварії на ЧАЕС ми чітко усвідомлюємо, що нашій державі та народові випала доля самостійно долати наслідки Чорнобильської катастрофи. Ми живемо, змагаємося з бідою і бачимо ознаки, що, попри все, долаємо її.
Та ніякий уряд, ніколи, будь-якими матеріальними зусиллями не спроможний стерти з пам’яті народу криваві записи, вибиті на його тілі Чорнобилем, як це можна зробити порухом руки на шкільній дошці. Але вже сьогодні очевидним є той факт, що попри всі економічні проблеми в Україні, відчувається тверда політична воля допомогти людям, які зазнали біди від аварії на ЧАЕС. А сама Українська держава, наш народ, як засвідчили збіглі 30 років, спроможні не тільки загоювати рани, а й долати всі проблеми, викликані катастрофою здатні створювати нормальні умови для національного розвитку, входження на рівних українського суспільства у світове товариство.
Протягом квітня в НВК будуть проведені заходи до 30 річниці аварії на ЧАЕС:
·        -  уроки пам’яті “Пам’ятай Чорнобиль”, “Пропусти Чорнобиль крізь серце”, “Біль і пам’ять Чорнобиля”;
·        -  виховні години “Чорнобиль – трагедія століття”, “Герої Чорнобиля”, “Зона відчуження”;
·        -  бесіди “Імунітет і радіація”, “Вплив радіації на живі організми”, ”Як виводити радіонукліди з організму”;
·         - екологічні конференції для старшокласників “Наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС “, “Чорнобиль – трагедія XX століття”;
·       -  у бібліотеці оформлення куточків " Вони рятували не лише наше життя" та підбірки літератури, плакатів, листівок.
·        - Перегляд документального фільму  «Лазуровий пил» до 30-річчя трагічних подій на Чорнобильській АЕС.
·         - Провести конкурс дитячого малюнка на тему «Заради життя».


Немає коментарів:

Дописати коментар