ВОЛОНТЕРСТВО

Волонтер – той, хто  віддає свій час,
 натхнення, знання і сили іншому з власної волі.

 
Кожен з нас колись був на місці волонтера, допомагав іншим, піклувався про ближнього і все це за добре слово, вдячний погляд.  Можливо тоді ми не усвідомлювали того, що комусь даємо надію і зміцнюємо віру в щирих і безкорисливих людей.
У перекладі з англійської  слово  volunteer  означає  доброволець, той, хто віддає свій час, натхнення, знання і сили іншим з власної волі.  Волонтером може бути будь-яка людина, що бажає присвятити свій вільний час добровільній праці, розуміє проблеми оточуючих, має бажання допомогти, також волонтер це – добра, милосердна людина, яка володіє навичками спілкування.
    В Мануйлівському НВК працює  волонтерський загін "Патріот". Його мета:  зробити світ добрішим, допомогти тим, хто потребує допомоги.
Не забувають учні  про вчителів – пенсіонерів.  Їх вітають з Днем учителя, 8 березня та запрошують на святкові шкільні лінійки.  Почесними гостями вчителі-пенсіонери є і на традиційних  Першому та Останньому дзвониках. 
Також волонтерські загони беруть активну участь в заходах підтримки воїнів АТО, та активно допомагають справами у школі.В НВК волонтерськими загонами були проведені такі заходи:
шкільна благодійна акція «Армія - з народом! Народ зі своїм військом!», яка була спрямована на підтримку військових які захищають цілісність країни в зоні АТО. Також волонтерськими загонами було проведено Акцію  «Подаруй тепло бійцю – підтримай державу», збір теплих речей для воїнів АТО, акцію «Упорядкування братської могили» де учні упорядковували територію біля пам’ятника загиблим воїнам с. Мануйлівка; акція «Створи собі красу і затишок»,  яка спрямована на озеленення класних кімнат та приміщення школи.
Волонтерські загони допомагають не тільки солдатам а й одиноким безпомічним людям. Так з початку навчального року в Мануйлівському НВК стартувала акція «Зірка пам’яті» яка орієнтована на допомогу ветеранам війни, та просто одиноким людям. Учні волонтерських загонів  неодноразово допомагали по господарству обиноким людям, людям похилого віку, людям з обмеженими фізичними можливостями які мешкають в с. Мануйлівка.

Яким ми хочемо бачити майбутнього волонтера
- Демократичним (давати всім рівні прав на вираження своїх думок, ідей, не дивлячись на їх фізичні можливості, вікову різницю, національність і соціальний статус).
- Таким, що відгукується на заклик про допомогу
- Таким, що раціонально використовує свій час та час інших.
- Таким, що доводить до успішного завершення взяту роботу та поставлені цілі
- Морально чистим і таким, що поважає працю інших волонтерів

- Оптимістичним Ініціативним Наполегливим.

Немає коментарів:

Дописати коментар